linia
naglowek2
O mnie
Doświadczenie
Referencje
Cennik i formularz kontaktowy
Przekład literacki


Michał Bajorek
tłumacz języka rosyjskiego

ul. Hirszfelda 14/34
02-776 Warszawa

tel. kom. 602-111-893

e-mail: m.bajorek@o2.pl


 

O mnie

Początek mojej przygody z językiem rosyjskim

Nazywam się Michał Bajorek. Języka rosyjskiego jako takiego nigdy nie uczyłem się od podstaw - poznałem go jako dziecko podczas pobytu w ówczesnym ZSRR w latach 1983-86. Tam też zacząłem swoją edukację i ukończyłem dwie pierwsze klasy podstawówki w zwykłej rosyjskiej szkole w Moskwie. Po powrocie do Polski, w VII klasie SP zostałem Laureatem Olimpiady z Języka Rosyjskiego, co pozwoliło mi wybrać dowolne liceum. Ukończyłem studia na Wydziale Filologii Rosyjskiej Uniwersytetu Warszawskiego, które ukończyłem w 2003 roku. W czasie studiów trzykrotnie byłem finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Recytowania Poezji Rosyjskiej. w Krakowie.

Język rosyjski – nauczyciel, lektor, konsultant

Już na studiach pracowałem jako nauczyciel rosyjskiego w Niepublicznym Gimnazjum nr 61 na warszawskim Ursynowie. Po otrzymaniu tytułu magistra zostałem zaś lektorem języka rosyjskiego na Politechnice Warszawskiej. Poza tym pracowałem jako rosyjskojęzyczny konsultant telefoniczny w Call Center Poland S.A. Przyznam szczerze - w czasie prawie rocznej pracy, ani razu nie zostałem rozpoznany, że jestem Polakiem.

Tłumacz polsko-rosyjski, rosyjsko-polski, rosyjsko-angielski.

Język rosyjski jest moim sposobem na życie. Jako tłumacz języka rosyjskiego pracuję od 2004 roku, dlatego w tej dziedzinie udało mi się już zdobyć szerokie doświadczenie. Oprócz szeregu tłumaczeń pisemnych na rosyjski, uczestniczyłem w kilku projektach wymagających stałej obecności tłumacza ustnego. Od wielu lat regularnie pracuję też jako tłumacz kabinowy. Przeżyłem już wiele wspaniałych przygód zawodowych i dzięki pracy zawarłem wiele przyjaźni .

Oprócz tego, że posiadam certyfikat znajomości języka rosyjskiego w sferze biznesu wystawiony przez Rosyjską Izbę Handlową, jestem absolwentem Centrum Szkoleń Tłumaczeniowych TRANSLA przy Uniwersytecie Śląskim w Sosnowcu - placówki, kształcącej w trybie superintensywnym tłumaczy kabinowych języka rosyjskiego.

Jako tłumacz polsko rosyjski świadczę usługi na terenie Warszawy, tam też mieszkam. Jestem również dyspozycyjny na terenie całej Polski i zagranicą.

I co może najważniejsze - ja naprawdę lubię tłumaczyć!

Tłumacz na rosyjski Tłumaczenia języka rosyjskiego Warszawa Doświadczenie Referencje Cennik Przekład literacki